Skip to content

108 Windsor StKearny, NJ 07032

Built 1905

Last Sale Date
Dec 23, 2015

Property Information

Block37
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page27

Building Details

Building Class45
Description2SFR 1CG
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage2,544
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,500
28%
Improvement Value:$63,900
72%
Total Assessment$88,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,463+1.3%
2024$9,341+0.8%
2023$9,269-0.0%
2022$9,273-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1905