Skip to content

309 Kearny AveKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jun 28, 2013

Property Information

Block48
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM9

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
26%
Improvement Value:$71,100
74%
Total Assessment$96,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,288+1.3%
2024$10,155+0.8%
2023$10,076-0.0%
2022$10,081-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0