Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
345-351 Kearny AveKearny, NJ 07032
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 19, 2013
Property Information
Block57
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page28
Building Details
Building Class---
Description3SBR
Dwellings10
Zoning---
Sq Footage---
Acreage870
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$100,000
36%
Improvement Value:$177,700
64%
Total Assessment$277,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $29,728 | +1.3% |
| 2024 | $29,345 | +0.8% |
| 2023 | $29,117 | -0.0% |
| 2022 | $29,131 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.