Skip to content

193 Windsor StKearny, NJ 07032

Built 1905
Commercial

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Oct 31, 1990

Property Information

Block59
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM11

Building Details

Building Class---
Description3SFR
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
18%
Improvement Value:$91,900
82%
Total Assessment$111,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,979+1.3%
2024$11,824+0.8%
2023$11,733-0.0%
2022$11,738-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 4344, Page 233

Property Built

Built

Year Built: 1905