Skip to content

4201 Kennedy Blvd

North Bergen, NJ 07047

Built 1940
Church/Charitable

Last Sale Price
$2,500,000
Last Sale Date
Dec 18, 2024

Property Information

Block134
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description1S-B-C
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage19,772
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,399,900
50%
Improvement Value:$1,424,000
50%
Total Assessment$2,823,900

Sale
$2,500,000

From:

To:

Sq Ft19,772DeedBook 9873, Page 503NU CodeGovernment (15)Recorded1/17/2025

Property Sale

Sale
$2,000,000

From:

To:

Sq Ft19,772DeedBook 9703, Page 702NU CodeGovernment (15)Recorded10/18/2022

Property Built

Built

Year Built: 1940