Skip to content

1456 64 Th StNorth Bergen, NJ 07047

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2024

Property Information

Block231
Lot43
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
99%
Improvement Value:$1,400
1%
Total Assessment$251,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,392+7.3%
2024$4,093+86.5%
2023$2,195+2.1%
2022$2,150+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$300,000

From:

To:

Sq Ft2,288DeedBook 9002, Page 843Recorded10/27/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel