Skip to content

1215 83rd StNorth Bergen, NJ 07047

Built 1928

Last Sale Date
Mar 11, 2022

Property Information

Block354
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class---
DescriptionHORACE MANN
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,433,400
8%
Improvement Value:$17,210,700
92%
Total Assessment$18,644,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1928