Skip to content

210 Woodcliff Ave(Unit C0204)North Bergen, NJ 07047

Built 1942

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Feb 16, 2010

Property Information

Block423
Lot11.02
QualifierC0204
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
56%
Improvement Value:$103,700
44%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,118+7.3%
2024$3,837+50.7%
2023$2,546+2.1%
2022$2,493+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 8776, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1942