Skip to content

210 Woodcliff Ave(Unit C0307)North Bergen, NJ 07047

Built 1942

Last Sale Date
Aug 23, 1990

Property Information

Block423
Lot11.02
QualifierC0307
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
56%
Improvement Value:$103,700
44%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,868+7.8%
2024$3,587+0.6%
2023$3,566+2.3%
2022$3,487+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4327, Page 159

Property Built

Built

Year Built: 1942