Skip to content

210 Woodcliff Ave(Unit C0404)North Bergen, NJ 07047

Built 1942

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jun 9, 2023

Property Information

Block423
Lot11.02
QualifierC0404
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
56%
Improvement Value:$103,700
44%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,118+7.3%
2024$3,837+5.6%
2023$3,635+2.1%
2022$3,560+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft652DeedBook 9786, Page 855Recorded11/27/2023

Property Built

Built

Year Built: 1942