Skip to content

204 Woodcliff Ave(Unit C0002)North Bergen, NJ 07047

Built 1962

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
Jun 23, 2013

Property Information

Block423
Lot1
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage613
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,200
46%
Improvement Value:$104,200
54%
Total Assessment$194,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,396+7.3%
2024$3,165+22.6%
2023$2,581+2.1%
2022$2,528+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000
DeedBook 9049, Page 419

Property Built

Built

Year Built: 1962