Skip to content

204 Woodcliff Ave(Unit C0303)North Bergen, NJ 07047

Built 1962

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Jan 21, 2021

Property Information

Block423
Lot1
QualifierC0303
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class37
Description2BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage830
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,400
48%
Improvement Value:$131,500
52%
Total Assessment$253,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,436+7.3%
2024$4,133-5.5%
2023$4,372+2.1%
2022$4,282+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

From:

To:

Sq Ft830DeedBook 9547, Page 648Recorded4/7/2021

Property Built

Built

Year Built: 1962