Skip to content

9055 Palisade Ave(Unit C0106)North Bergen, NJ 07047

Built 1986

Last Sale Date
Dec 6, 1991

Property Information

Block425
Lot2
QualifierC0106
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage1,390
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,200
25%
Improvement Value:$295,100
75%
Total Assessment$392,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,853+7.3%
2024$6,387-18.9%
2023$7,878+2.1%
2022$7,715+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4451, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1986