Skip to content

9060 Palisade Ave(Unit C0316)North Bergen, NJ 07047

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 15, 2009

Property Information

Block429
Lot14
QualifierC0316
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class37
DescriptionSTUDIO/BALC
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage506
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
69%
Improvement Value:$68,700
31%
Total Assessment$218,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,821+7.3%
2024$3,560+43.5%
2023$2,482+2.1%
2022$2,430+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968