Skip to content

9060 Palisade Ave(Unit C0526)North Bergen, NJ 07047

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2015

Property Information

Block429
Lot14
QualifierC0526
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3BR/2BA-VIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,450
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
40%
Improvement Value:$223,600
60%
Total Assessment$373,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,527+7.3%
2024$6,082-20.2%
2023$7,626+2.1%
2022$7,469+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968