Skip to content

9060 Palisade Ave(Unit C0924)North Bergen, NJ 07047

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 29, 2009

Property Information

Block429
Lot14
QualifierC0924
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2BR/2BA-VIEW
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,240
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
48%
Improvement Value:$161,400
52%
Total Assessment$311,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,440+7.3%
2024$5,070-22.5%
2023$6,538+2.1%
2022$6,403+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968