Skip to content

134 Marks PlNorth Bergen, NJ 07047

Built 1941

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2024

Property Information

Block429
Lot38
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class17
Description1S-B-F
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,304
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$328,300
57%
Improvement Value:$251,000
43%
Total Assessment$579,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,120+7.3%
2024$9,431+20.1%
2023$7,855+2.1%
2022$7,692+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1941