Skip to content

9526 Railroad Ave

North Bergen, NJ 07047

Last Sale Date
Dec 30, 1998

Property Information

Block461
Lot2.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.95

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$910,000
90%
Improvement Value:$99,300
10%
Total Assessment$1,009,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,632+7.3%
2024$16,431+50.6%
2023$10,910+2.1%
2022$10,684+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 5385, Page 12