Skip to content

2703 Paterson Plank RdNorth Bergen, NJ 07047

Commercial

Last Sale Price
$24,000,000
Last Sale Date
Sep 14, 2023

Property Information

Block58
Lot118
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
Description3S-B-I
Dwellings1
ZoningC2
Sq Footage555
Acreage1.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,403,600
96%
Improvement Value:$96,500
4%
Total Assessment$2,500,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$43,677+7.3%
2024$40,702+186.5%
2023$14,205+2.1%
2022$13,912+0.1%
Property History