Skip to content

3504 Givernaud TerrNorth Bergen, NJ 07047

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2011

Property Information

Block76
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,216
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,000
60%
Improvement Value:$156,600
40%
Total Assessment$391,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,841+7.3%
2024$6,375+6.3%
2023$5,999+2.1%
2022$5,875+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961