Skip to content

773 Ninth StreetSecaucus Town, NJ

Built 1932

Last Sale Date
Nov 19, 2024

Property Information

Block102
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1S-F-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,900
52%
Improvement Value:$49,800
48%
Total Assessment$104,700

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1932