Skip to content

630 New County RoadSecaucus Town, NJ

Built 1945
Industrial

Last Sale Price
$14,500,000
Last Sale Date
Sep 16, 2014

Property Information

Block10
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description1S-C-I
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,349,600
56%
Improvement Value:$1,850,400
44%
Total Assessment$4,200,000

Sale
$14,500,000
DeedBook 8996, Page 168

Property Built

Built

Year Built: 1945