Skip to content

Eighth St & Ninth StreetSecaucus, NJ 07094

Commercial

Last Sale Price
$130,900
Last Sale Date
Aug 22, 1996

Property Information

Block112
Lot2
QualifierB01
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description204 @1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$74,100
100%
Total Assessment$74,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,032+3.1%
2024$2,941+5.3%
2023$2,794+0.9%
2022$2,768+0.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$130,900
DeedBook 5076, Page 170