Skip to content

255 Rt 3 E #206aSecaucus, NJ 07094

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Jul 18, 2019

Property Information

Block141
Lot8
QualifierC2061
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,700
45%
Improvement Value:$65,500
55%
Total Assessment$118,200

Sale
$160,000
DeedBook 9435, Page 448

Property Built

Built

Year Built: 1980