Skip to content

10 Wood AvenueSecaucus Town, NJ

Built 1965
Industrial

Last Sale Price
$70,385
Last Sale Date
Jun 26, 2002

Property Information

Block118
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description1SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$199,600
34%
Improvement Value:$383,900
66%
Total Assessment$583,500

Sale
$70,385
DeedBook 6034, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1965