Skip to content

10 Wood AvenueSecaucus, NJ 07094

Commercial

Last Sale Price
$70,385
Last Sale Date
Jun 26, 2002

Property Information

Block118
Lot5
QualifierB01
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description204 @1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$21,200
100%
Total Assessment$21,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$868+3.2%
2024$841+5.3%
2023$799+0.9%
2022$792+0.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,385
DeedBook 6034, Page 33