Skip to content

808 Second StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2010

Property Information

Block131
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage792
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,600
47%
Improvement Value:$59,900
53%
Total Assessment$112,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,354+3.3%
2024$4,215-0.6%
2023$4,241+0.9%
2022$4,203+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965