Skip to content

1265 Paterson Plk Rd(Unit C0203)Secaucus, NJ 07094

Commercial

Last Sale Price
$775,000
Last Sale Date
Aug 28, 2015

Property Information

Block137
Lot9.01
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,581
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,300
19%
Improvement Value:$125,700
81%
Total Assessment$156,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,384+3.1%
2024$6,192+5.3%
2023$5,881+0.0%
2022$5,881
Property History

Property Sale

Sale
$775,000
DeedBook 9073, Page 571