Skip to content

305 Born StreetSecaucus Town, NJ

Built 2016

Last Sale Price
$945,000
Last Sale Date
Feb 27, 2018

Property Information

Block161
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-L
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$99,100
18%
Improvement Value:$438,700
82%
Total Assessment$537,800

Sale
$945,000
DeedBook 9290, Page 725

Property Built

Built

Year Built: 2016