Skip to content

2 Fairview AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 2003

Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block175
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,225
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,600
35%
Improvement Value:$214,900
65%
Total Assessment$330,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,524+3.1%
2024$13,118+5.3%
2023$12,460+0.9%
2022$12,347+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2003