Skip to content

4 Lanza LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2005

Property Information

Block178
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,276
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,800
52%
Improvement Value:$83,400
48%
Total Assessment$174,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,878+3.2%
2024$6,664+5.5%
2023$6,317+0.9%
2022$6,258+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965