Skip to content

36 Elizabeth CourtSecaucus, NJ 07094

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 9, 2021

Property Information

Block178
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,496
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,800
51%
Improvement Value:$86,100
49%
Total Assessment$174,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,157+3.1%
2024$6,942+5.3%
2023$6,594+0.9%
2022$6,534+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964