Skip to content

20 Gail PlaceSecaucus Town, NJ

Built 1963

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
May 27, 2015

Property Information

Block180
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2.5S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$92,900
46%
Improvement Value:$108,200
54%
Total Assessment$201,100

Sale
$535,000
DeedBook 9122, Page 455

Property Built

Built

Year Built: 1963