Skip to content

1105 Farm Road(Unit C0002)Secaucus, NJ 07094

Built 2012

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 5, 2024

Property Information

Block193
Lot16
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4BR/4BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,292
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
22%
Improvement Value:$211,000
78%
Total Assessment$269,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,012+3.1%
2024$10,681+5.3%
2023$10,145+0.0%
2022$10,145
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$650,000
DeedBook 9084, Page 341

Property Built

Built

Year Built: 2012