Skip to content

818 Seventh Street(Unit C0001)Secaucus, NJ 07094

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 2021

Property Information

Block125
Lot8
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3BR/4BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,003
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
17%
Improvement Value:$214,000
83%
Total Assessment$258,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,557+3.1%
2024$10,240+5.3%
2023$9,727+0.0%
2022$9,727
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007