Skip to content

1048 Fisher AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2018

Property Information

Block198
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,900
38%
Improvement Value:$102,600
62%
Total Assessment$166,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,813+3.1%
2024$6,608+5.3%
2023$6,277+0.9%
2022$6,220+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$158,000

Property Built

Built

Year Built: 1965