Skip to content

50 Blondel DriveSecaucus, NJ 07094

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2014

Property Information

Block213
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,449
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,600
56%
Improvement Value:$78,100
44%
Total Assessment$175,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,190+3.1%
2024$6,974+5.3%
2023$6,624+0.9%
2022$6,564+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959