Skip to content

4 Mill Ridge RoadSecaucus, NJ 07094

Built 1970

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 3, 1993

Property Information

Block218
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,400
48%
Improvement Value:$96,800
52%
Total Assessment$186,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,619+3.1%
2024$7,390+5.3%
2023$7,020+0.9%
2022$6,956+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970