Skip to content

100a Central LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 2022

Property Information

Block219
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description1SF1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,644
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,800
38%
Improvement Value:$145,900
62%
Total Assessment$236,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,686+3.1%
2024$9,395+5.3%
2023$8,924+0.9%
2022$8,843+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976