Skip to content

287 Secaucus RoadSecaucus Town, NJ

Built 1900

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 6, 2023

Property Information

Block50
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$193,600
77%
Improvement Value:$59,100
23%
Total Assessment$252,700

Sale
$100
DeedBook 9817, Page 549

Property Built

Built

Year Built: 1900