Skip to content

200 Meadowland ParkwaySecaucus Town, NJ

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$21,100,000
Last Sale Date
Aug 1, 2017

Property Information

Block52
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class105
Description2S-B-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,332,000
36%
Improvement Value:$2,418,000
64%
Total Assessment$3,750,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$21,100,000
DeedBook 9227, Page 599

Property Built

Built

Year Built: 1980