Skip to content

714 Tenth Street(Unit C0101)Secaucus, NJ 07094

Built 1990
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2007

Property Information

Block71
Lot6.01
QualifierC0101
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,416
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,400
42%
Improvement Value:$115,600
58%
Total Assessment$200,000

Sale
$1
DeedBook 8241, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1990