Skip to content

255 Rt 3 E #104dSecaucus, NJ 07094

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block141
Lot8
QualifierC1044
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings0
ZoningSHC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,900
43%
Improvement Value:$105,300
57%
Total Assessment$184,200

Sale
$480,000

From:

To:

DeedBook 9874, Page 738Recorded1/23/2025

Property Built

Built

Year Built: 1980