Skip to content

345 Centre AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1900

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 28, 2024

Property Information

Block72
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,182
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,400
48%
Improvement Value:$71,900
52%
Total Assessment$138,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,659+3.1%
2024$5,489+5.3%
2023$5,214+0.9%
2022$5,167+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900