Skip to content

723 Fourth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1937

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 2015

Property Information

Block83
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2S-F-F @2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,537
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
46%
Improvement Value:$86,000
54%
Total Assessment$158,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,478+3.1%
2024$6,283+5.3%
2023$5,968+0.9%
2022$5,914+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1937