Skip to content

715 Irving PlaceSecaucus, NJ 07094

Last Sale Date
Dec 27, 1994

Property Information

Block93
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$94,800

Tax History

YearProperty taxesChange
1995$1,895-7.0%
1994$2,038+5.8%
1993$1,926+2.0%
1992$1,887+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 7252, Page 40