Skip to content

2201 Bergenline Ave(Unit C0004)Union City, NJ 07087

Built 1977
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 28, 2000

Property Information

Block123
Lot14
QualifierC0004

Sq Footage---
Acreage2.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,600
19%
Improvement Value:$726,600
81%
Total Assessment$897,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,580+235.9%
2024$4,936+4.1%
2023$4,741+1.2%
2022$4,687+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977