Skip to content

2201 Bergenline Ave(Unit C0005)Union City, NJ 07087

Built 1977
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 28, 2000

Property Information

Block123
Lot14
QualifierC0005

Sq Footage---
Acreage11.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$836,100
77%
Improvement Value:$250,000
23%
Total Assessment$1,086,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,635-22.9%
2024$24,163+4.1%
2023$23,211+1.2%
2022$22,947+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977