Skip to content

2308 Summit AveUnion City, NJ 07087

Church/Charitable

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Jul 23, 2003

Property Information

Block130
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1B-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$301,600
31%
Improvement Value:$677,400
69%
Total Assessment$979,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$10,351+2.7%
2005$10,081
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

From:

To:

DeedBook 7112, Page 145NU CodeCharitable / religious (17)Recorded8/18/2003