Skip to content

725 28th StUnion City, NJ 07087

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 16, 2013

Property Information

Block155
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1CB-UG
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$223,100
89%
Improvement Value:$26,200
11%
Total Assessment$249,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,886+22.9%
2024$3,161+4.3%
2023$3,031+1.2%
2022$2,995+2.7%
Property History

No events match the selected filters.